اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم سوالی است که اکثر مادران از خود می پرسند. برای اینکه اسباب بازی سیسمونی مناسبی را برای نوزاد خود انتخاب و خرید نمایید، باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید. امروزه والدین اهمیت اسباب بازی مناسب را در رشد جسمی و روحی فرزندان به خوبی درک کرده اند. از این رو مطالعه و تحقیق در خصوص خرید اسباب بازی باعث میشود تا انتخابی هوشمندانه و موثر داشته باشید.

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم
یکی از دغدغه های والدین به هنگام تولد فرزندشان تهیه سیسمونی و خرید اسباب بازی سیسمونی می باشد. همانگونه که میدانید امروزه با وجود تنوع بسیار زیادی که در بازار اسباب بازی نوزادی وجود دارید، خرید این کالا با چالش های زیادی همراه میباشد. در گفتار امروز قصد داریم راهنمای خرید اسباب بازی نوزاد، مهمترین نکات و ویژگی های این نوع از اسباب بازی ها را بیان کنیم. با ما همراه باشید. اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم

ویژگی‌های اسباب بازی مناسب نوزاد چیست؟

همانطور که میدانید خرید اسباب بازی نوادی یکی از مهمترین بخش ها در تهیه سیسمونی است. درنتیجه اگر شما ویژگیهای اسباب بازی مناسب نوزاد را بدانید، خیلی راحت تر میتوانید انتخابی درست و صحیح انجام دهید. با انتخاب درست در تهیه این کالا، علاوه بر سرگرم کردن کودک خود، شکوفایی استعدادهایش را تسهیل کرده و به سلامت روان نوزاد کمک کرده اید.
همان گونه که رشد جسمی و فیزیکی کودک در بدو تولد، سریع است، رشد ذهنی و روانی او نیز بسیار پر سرعت میباشد. با توجه به اینکه ذهن و روان نوزاد بسیار لطف و حساس میباشد، انتخاب اسباب بازی مناسب برای سیسمونی اهمیت فراوانی دارد. اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم

از مهمترین ویژگی های اسباب بازی مناسب نوزاد، می‌توان موارد زیر را بیان نمود:

 • تنوع، در هنگام خرید اسباب بازی تا حد امکان، اسباب بازی های متنوعی را انتخاب کنید. اگر بودجه شما اجازه میدهد، از سبک های مختلف اسباب بازی سیسمونی برای فرزندتان تهیه کنید.
 • تا جایی که میتوانید اسباب بازی هایی را انتخاب نمایید که در سنین بالاتر برای کودک قابل استفاده باشد.
 • اگر اسباب بازی کودک را وادار به تحرک نماید، در ارتقاء مهارت های حرکتی او موثر خواهد بود.
 • اگر اسباب بازی شبیه اجسام و وسایل واقعی باشد، کودک علاقه بیشتری به آن نشان خواهد داد.
 • اسباب بازی را طوری انتخاب کنبد که افراد بزرگ تر نیز بتوانند در بازی با کودک شریک شوند. این موضوع مهارت های اجتماعی کودک را ارتقاء میدهد.
 • این نکته را در نظر داشته باشید که جهت کمک کردن به توانایی های ذهنی و رشد هوش کودک، اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که او را وادار به اکتشاف و حل مسئله میکند.

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم

نکات ایمنی و احتیاطی برای خرید اسباب بازی سیسمونی

همانطور که میدانید اسباب بازی ها همواره از مهترین وسایل مورد نیاز کودکان هستند. پس در انتخاب آن ها حنما موارد ایمنی و احتیاطی را مد نظر قرار دهید. از مهمترین نکات ایمنی که باید در خرید اسباب بازی سیسمونی در نظر بگیرید، میتوان موارد ذیل را نام برد:

 • قابلیت بلعیده شدن نداشته باشد.
 • دارای استحکام زیاد بوده و اصطلاحا نشکن باشد.
 • از مواد و رنگ های سمی و مضر تولید نشده باشد.
 • برای نوزاد حساسیت زا نباشد.
 • لبه های تیز و برنده نداشته باشد.
 • اگر اسباب بازی باتری خور هست، حتما محفظه باتری با پیچ به خوبی بسته و سفت شود تا نوزاد نتواند آن را باز کند. اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم

برای سیسمونی نوزاد، اسباب بازی دخترانه بخرم یا پسرانه؟ا

لیست اسباب بازی پسرانه برای سیمونی یا خرید اسباب بازی برای سیسمونی دختر از جمله مواردی هست که والدین به دنبال آن هستند. در خرید اسباب بازی برای نوزاد خود توجه داشته باشید که فقط جنسیت را ملاک قرار ندهید.
خیلی وقت ها دیده ایم که پدر و مادر ها برای دخترشان عروسک، وسایل آشپزخانه میخرند و یا برای فرزند پسر خود، شمشیر و تفنگ تهیه میکنند. امروزه با پیشرفت صنعت اسباب بازی کودکان، بسیاری از اسباب بازی ها هستند که دخترانه-پسرانه اند. و منحصر به دختر یا پسر نمیشوند.

پیشنهاد میشود به جای اینکه فکر و ذهن خود را معطوف خرید اسباب بازی فقط دخترانه یا فقط پسرانه کنید، لیست اسباب بازی پسرانه برای سیسمونی و همچنین لیست اسباب بازی برای سیسمونی دختر را به صورت کامل تهیه کرده و سپس از هر دو لیست، مواردی را بر اساس سن، جنسیت و توانایی های حرکتی کودکتان انتخاب کنید.

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم

اسباب بازی نوزاد برای ۱ الی ۳ ماه

نوزاد در روزهای اول تولد خود، رشد زیادی ندارد. نمیتواند چیزی را در دست خود بگیرد. ولی بعد از یک ماه، کم کم دید او کامل تر میشود و اطراف خود را میبیند و به آن ها توجه میکند. همچنین حواس دیگر او نیز رشد کرده اند. حس بینایی و حس شنوایی در این سن بیشتر از حواس دیگر تحت تاثیر هستند. در نتیجه اگر اسباب بازی هایی را خریداری کنید که باعث تحریک بیشتر این دو حس شوند، برای رشد و نمو نوزاد خیلی بهتر است. اسباب بازی هایی که موزیک ها و صدای نرم و ملایم دارند، از رنگ های شاداب و جذاب برخوردار هستند، از بهترین گزینه ها برای این منظور میباشند.

از جمله اسباب بازی هایی که برای نوزاد ۱ الی ۳ ماهه مناسب است، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
 • عروسک های پولیشی که برای پوست کودک حساسیت نداشته باشند.
 • اسباب بازی های موزیکال-چراغ دار با صدای ملایم و رنگ های شاد و نورهای جذاب و نرم.
 • کتاب مخصوص نوزادان که رنگ ها و تصاویر براق و جذابی دارد، باعث جلب توجه نوزاد میشود.
 • آویز تخت.
 • اسباب بازی های متحرک، چون باعث افزایش توجه و تمرکز نوزاد میشوند.

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم

اسباب بازی نوزاد ۳ تا ۶ ماهه

نوزاد در این سن، رشد بیشتری کرده است. کم کم میتواند اجسام را در دست خود نگه دارد. البته چون بیشترین شناخت کودک از محیط اطراف خود در این سن از طریق ذهان می باشد، هر چیزی را که در اطراف خود میبیند، در دهانش فرو میبرد. در نتیجه باید اسباب بازی هایی را انتخاب نمایید که از این جهت ایمن باشند. به نوزاد صدمه نزنند، از طرفی حس کنجکاوی او را بیشتر تحریک نمایند. جغجغه هایی که دارای آینه هستند و کودک میتواند تصویر خود را در آن ها ببیند یکی از نمونه های اسباب بازی نوزاد ۵ ماهه است.

از اسباب بازی های مناسب برای نوزاد ۳ تا ۶ ماهه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • جغجغه های سبک، با صداهای ملایم و رنگ های براق و جذاب نوزاد را به خوبی سرگرم میکند.
 • آویز موزیکال که قابل استفاده در تخت، کالسکه و کریر نوزاد میباشد برای این سن نیز مناسب است.
 • عروسک های پولیشی با جنس پارچه بسیار نرم و لطیف و ضد حساسیت برای پوست کودک.
 • دندانگیر، با توجه به اینکه در این سن کم کم رشد دندان ها و خارش لثه ها شروع میشود، دندانگیرها یکی از بهترین اسباب بازی های سیسمونی محسوب میشوند.

 

اسباب بازی مناسب برای نوزاد ۶ الی ۹ ماه

نوزاد در این سن توانایی های بیشتری را نسبت به قبل دارد. هم از نظر جسمی و فیزیکی رشد کرده، هم به لحاظ ذهنی و فکری رشد داشته است. قدرت تحرک زیادی دارد، به راحتی اسباب بازی ها را در دست خود میگیرد. آنها را حرکت میدهد، به هم میکوبد و یا پرتاب میکند. حتما باید اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که محکم و نشکن باشند. کودکان از نظر ذهنی و حافظه نیز در این سن رشد خوبی داشته و اسباب بازی ها را درحافظه خود نگه میدارند.

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم

انواع اسباب بازی های مناسب برای سن ۶ تا ۹ ماهگی:
 • کتاب:کتاب مخصوص کودکان ۶ تا ۹ ماهه، بسیار موثر و مفید می باشد. والدین داستان های کتاب را برای کودک خود میخوانند. هم دایره لغات کودک افزایش پیدا میکند. و هم اینکه توجه و تمرکز کودک با حس شنوایی و بینایی ارتقاء می یابد.
 • عروسک:در این رده سنی نیز عروسک یکی از محبوب ترین اسباب بازی های نوزادی می باشد.حتما شما هم دیده اید که نوزادان در این سن به یک عروسک خاص علاقه زیادی دارند و هر جا که میروند آن عروسک را هم همراه خود میبرند. روانشناسان این رفتار نوزاد را شروعی بر ارتباطات و تعاملات اجتماعی وی میدانند و توصیه میکنند که مانع انجام این کار کودک نشویم.
 • اسباب بازی‌های ساختنی:لگوهایی که قطعات بزرگ دارند و یا پازل های ساده، از بهترین نمونه های اسباب بازی های ساختنی هستند. توجه داشته باشید که قطعات آن ها بزرگ باشد.
 • لوازم کار و آشپزخانه: معمولا کودکان در سنین پایین عاشق این هستند که مثل بزرگتر ها رفتار کنند. اسباب بازی هایی مثل یخچال، جعبه ابزار، برش میوه، برش پیتزا و… از جمله این اسباب بازی ها هستند.
 • اسباب بازی‌های هل دادنی: این نوع از اسباب بازی ها علاوه بر سرگرم کردن کودک، به مهارت های حرکتی او از جمله راه رفتن نیز کمک میکنند.

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم

اسباب بازی مناسب برای سنین ۹ الی ۱۲ ماه

کودک در این سن رشد فیزیکی و ذهنی خوبی پیدا کرده است. به راحتی جهار دست و پا میرود، گاها حتی میتواند راه برود. توانایی گرفتن اجسام را در دست خود، دارد و از آن ها استفاده میکند. کودکان در این سن به بازی های دسته جمعی و تعاملی هم علاقه نشان میدهند. قدرت ذهنی کودک ظوری میباشد که مسایل ساده را به راحتی میتواند حل کند.

چه اسباب بازی هایی مناسب سن ۹ تا ۱۲ ماهگی است؟
 • اسباب بازی‌های هُل دادنی در این سن نیز به راه رفتن کودک و تقویت عضلات دست و پای او کمک میکنند
 • .پازل و جورچین های ساده در رشد فکری کودکان این سن بسیار تاثیرگذار و مفید هستند.
 • لگو و خانه‌سازی نیز همانند پازل ها هستند. فکر و ذهن کودک را درگیر میکنند. قدرت حل مسئله را ارتقاء میدهند.
 • اسباب بازی های حمام جذاب و سرگر کننده این کودکان می باشند.

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم

اسباب بازی مناسب برای سنین ۱۲ به بالا

در سن ۱۲ ماهگی نوزاد به خوبی رشد کرده است. جسم و فیزیک او بزرگ تر شده است. در این سن نکته مهم تر رشد ذهنی و روانی کودک می باشد. کم کم برای او اسباب بازی های پیچیده تری از قبل تهیه کنید. با این کار قدرت ذهنی کودک را تحریک میکنید.
اسباب بازی های حرکتی  مثل انواع انواع اسباب بازی های فشاری و کوکی، اسباب بازی هایی که با کوبیدن صدا تولید میکنند و یا اسباب بازی های حیوانات و… برای این رده سنی بسیار مفید هستند.

در مقاله اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم سعی کردیم برخی از نکات مهم را برایتان گردآوری کنیم. اگر شما هم نکته و ایده ای برای تهیه و خرید اسباب بازی مناسب سیسمونی نوزادان دارید، در بخش نظرات و دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.

فروشگاه اینترنتی بازارآنلاین مجموعه ای از بهترین اسباب بازی های موجود در بازار اسباب بازی فروشی را برای ارائه به شما عزیزان گردآوری کرده است. تمام اسباب بازی های ما اصلی، اورجینال و با کیفیت می باشند. همواره بهترین قیمت ممکن را در وبسایت درج میکنیم. ارسال فوری، با بسته بندی زیبا و مناسب برای اسباب بازی ها انجام می شود.

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم

نمونه سفارش های ارسال شده توسط مجموعه بازار آنلاین را میتوانید از طریق پیج اینستاگرام اسباب بازی فروشی فروشگاه اینترنتی بازارآنلاین  مشاهده نمایید.

باب بازی برای سیسمونی چی بخرم

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم

دیدگاهتان را بنویسید

آیا امتحان این کالا را به دیگران نیز پیشنهاد می کنید؟نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *