اسباب بازی لگو چیست؟ چه فوایدی برای کودکان یا حتی بزرگسالان دارد؟ چه انواعی دارد؟ و… موارد ذکر شده و سوال هایی از این قبیل، نکاتی هستند که دانستن آنها در هنگام خرید اسباب بازی لگو به شما کمک میکند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه این نوشته پاسخی کوتاه و مناسب برای این سوال ها آورده ایم. پس با ما همراه باشید.

اسباب بازی لگو

 

اسباب بازی لگو چیست؟

لِگو یا LEGO نام تجاری نوعی از اسباب‌بازی میباشد که در شهر بیلوند کشور دانمارک توسط گروه لگو تولید می‌شود. کلمه lego از کلمه leg godt به معنی خوب بازی کردن گرفته شده است. همچنین این کلمه به معنی گردآوری و خوب جفت کردن نیز میباشد.

اسباب بازی لگو شامل قطعات کوچک و رنگارنگ (اصطلاحاً آجرک های لگویی) هست که معمولا جنس کائوچویی و یا پلاستیکی دارند. از اتصال آجرک های لگو به یکدیگر میتوان شکل های مختلفی ساخت. این اشکال شامل مدل‌های ساده ای مثل قطار، خانه و کشتی یا مدل‌های پیچیده‌تری مانند ماشین‌های شامل جعبه‌دنده و موتور و سیستم‌های پنوماتیک میشوند.

آجرهای لگو را بعد از اتصال به یکدیگر میتوان به آسانی از هم جدا کرد. در این میان آدمک‌های کوچک گوناگونی هم از جنس پلاستیک وجود دارند که بازی با این اسباب بازی را برای کودک جذاب تر می‌کنند. همچنین بعضی از محصولات شرکت لگو با تم‌هایی از قبیل بتمن و جنگ ستارگان و… به بازار ارائه شده‌اند.

در هنگام بازی با لگو، کودکان وقت بسیار زیادی را صرف ساختن شکل دلخواه خود می‌کنند. یکی از مواردی که باعث افزایش و محبوبیت بیش از پیش اسباب بازی لگو در بین کودکان و نوجوانان شده این میباشد که حالت تکراری و خسته کننده ای ندارد و به وسیله قطعات و آجرکهای لگو می‌توان بی‌نهایت اشکال مختلف و جدید ساخت. در حقیقت زمان بازی و سرگرم شدن کودک و همچنین فعالیت های فکری، ذهنی و مغزی او را به طرز قابل توجهی افزایش میدهد. ( بازی های فکری)

اسباب بازی لگو

بهترین سن بازی با لگو برای کودکان، چه سنی است؟

اسباب بازی لگو بر اساس سن کودکان دارای مدل های مختلفی میباشد. آجرکها و قطعات لگوها در سایزهای مختلفی تولید میشوند. لگوی مناسب برای کودکان زیر ۳ سال، دارای قطعات بزرگ میباشد تا برای کودک ایمن باشد. چرا که در این سنین کودکان، بسیاری از اجسام اطراف خود را در دهان فرو میکنند و اگر قطعات لگو ریز باشد، برای کودک خطرناک است. لگوی مناسب کودکان، رنگ های شاد دارد، از مواد غیر سمّی ساخته شده است و لبه های آن تیز و برّنده نیست.

شاید با خود بگویید که لگو اسباب بازی فقط جهت سرگرمی و بازی کودکان می باشد. ولی حقیقت این است که بازی با لگو محدودیت سنی ندارند و حتی لگوهای مناسب بزرگسالان را هم داریم. انواع مختلفی از لگوهای حرفه ای و بسیار پیشرفته وجود دارند که مخصوص بزرگسالان هستند . این لگوهای حرفه ای علاوه بر سرگرمی به عنوان محصولات زیبای دکوری و ویترینی و کلکسیونی در بسیاری از فروشگاه ها، شرکت ها و سایر مکان ها مورد استفاده قرار میگیرند.

به صورت کلی هر چه سن کودک بیشتر باشد، لگو پیشرفته تر میشود. آجرکها و قطعات آن نیز کوچک تر و ریزتر و تعداد قطعات بیشتر میشود. ولی هر چه سن کودک کمتر باشد، قطعات و آجرکهای لگو بزرگتر و تعداد آنها کمتر می‌شود.

اسباب بازی لگو

بازی با لگو چه تاثیری بر آینده شغلی کودکان میگذارد؟

همه ما میدانیم که بازی‌های دوران کودکی تاثیر بسزایی در شکل‌گیری مهارت‌های محیطی افراد دارند. همین مهارت‌ها هستند که زمینه ساز موفقیت‌های افراد در حوزه های گوناگونی از جمله علوم و مهندسی میشوند.

مطالعات و تحقیقات نشان داده کودکانی که با اسباب‌بازی‌های ساخت و سازی( اسباب بازی ساختنی) همانند لگوها سرو کار داشته‌ و بازی کرده اند، هوش تجسمی و هوش ریاضی و منطقی شان بیشتر رشد یافته است. همچنین بر اساس تحقیقات مشخص شده است که بیش از ۶۰ درصد افرادی که در مشاغلی مانند طراحی و معماری، فعالیت دارند، بازی با لگوها از محبوب ترین بازی هایشان در دوران کودکی بوده است.

اسباب بازی لگو

فواید بازی با لگو چیست؟

 • لگو موجب پرورش عضلات ظریف انگشتان و مچ دست میشود.
 • بازی با لگو کودکان را خلاق و خوش فکر میکند.
 • لگوها قدرت فضاسازی و تجسم سه بعدی کودکان را تقویت میکند.
 • در هنگام بازی با لگو، خیال پردازی و تخیلات کودکان تحریک میشود.
 • لگو باعث آشنایی کودک با اجسام و اشکال هندسی مختلف میشود.
 • کودکان در هنگام بازی با لگو مفهوم کوچک تر و بزرگ تر، حجم و اندازه را می آموزند.
 • بازی با لگو باعث هماهنگی بیشتر چشم و دست میشود.
 • قدرت تصمیم گیری و حل مساله کودکان را ارتقاء میبخشد.
 • آزادی عمل در هنگام بازی با لگوها باعث می‌شود کودک دست به خلاقیت و ابتکار بزند، چیزهای جدیدی بسازد. این موضوع در رشد خلاقیت و توانایی‌های ذهنی کودکان بسیار مؤثر است.
 • هنگامی که کودک شخصا قطعات را به هم وصل میکند و چیزی میسازد، احساس غرور و پیروزی میکند، این موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس در کودک میگردد.
 • بازی با لگو، قدرت تمرکز کودک را ارتقا میدهد. افزایش تمرکز در آینده و بزرگسالی افراد بسیار موثر میباشد.
 • آشنایی با لغات و مفاهیم جدید، دایره لغات و دایره شناخت کودک را بالا میبرد و باعث افزایش سرعت یادگیری کودک میشود.
 • مشارکت در کارگروهی و در کنار هم قرار دادن قطعات لگو یکی دیگر از فواید این اسباب بازی فکری میباشد.
 • به اشتراک گذاری نحوه ساخت و در کنار هم قراردادن لگوها و مشارکت در کار گروهی مهم‌ترین اصل در اسباب‌بازی فکری لگو است.

اسباب بازی لگو

چگونه بهره بهتر و بیشتری از اسباب بازی لگو ببریم؟

 • خودمان نیز در بازی لگو با کودک مشارکت کنیم.
 • بازی لگو را با تعریف داستان برای کودک تکمیل و ترکیب کنیم.
 • کودک را تشویق به ساختن موارد جدید با لگو کنیم.
 • به اسباب بازی های لگو، شخصیت بدهیم.
 • در مورد نحوه به هم وصل کردن و چیدمان قطعات لگو نظر کودک را جویا شویم. با این کار دایره لغات کودک گسترش پیدا میکند ، تخیل خود را به زبان می آورد و ایده های جدید میدهد.

اسباب بازی لگو

برای خرید اسباب بازی لگو چه نکاتی را مورد توجه قرار دهیم؟

دنیای لگوها دنیای بسیار بزرگی است. لگو با مدل ها، شکل ها و اندازه های بسیار زیادی در بازار وجود دارند. همین تنوع بالا، انتخاب و خرید اسباب بازی لگو را برای ما سخت تر میکند.

هنگام خرید اسباب بازی لگو اگر مواردی همچون موارد زیر را مد نظر داشته باشید قطعا اسباب بازی لگو باعث سرگرمی، آموزش و یادگیری بهتر و بیشتر فرزندتان خواهد شد:

 • سن و جنسیت کودک
 • علائق کودک
 • مواد و رنگ های مورد استفاده در ساخت اسباب بازی لگو، حتما لگوهایی از معتبرترین برندها و دارای استانداردهای لازم خریداری کنید.

 

اسباب بازی لگو

اسباب بازی لگو از کجا بخرم؟

خرید اسباب بازی لگو را همواره از فروشگاه های معتبر انجام دهید. امروزه با افزایش مشغله والدین، ترافیک و آلودگی هوا، شیوع بیماریهای جدید مثل کرونا و… فروشگاه های اینترنتی زیادی جهت خرید اسباب بازی لگو وجود دارد. پیشنهاد ما خرید از فروشگاه اینترنتی بازارآنلاین میباشد.

فروشگاه اینترنتی بازارآنلاین گلچینی از بهترین و معتبرترین لگوهای موجود در بازار اسباب بازی لگو را به شما عزیزان ارائه مینماید. کیفیت فوق العاده بالای لگوها، قیمت بسیار مناسب، شرایط ارسال ویژه، ارسال فروی و سریع همراه با بسته بندی های مناسب و شکیل و از همه مهمتر پاسخ گویی سریع و احساس مسئولیت در قبال مشتریان، مواردی هستند که باعث میشوند خریدی مطمئن و مقرون به صرفه را انجام دهید.

اسباب بازی لگو

پیشرفت ما در گرو رضایت شما مشتریان گرامی می باشد. مطمئن هستیم که با یک بار تجربه خرید از فروشگاه اینترنتی بازارآنلاین، مشتری ثابت و دائمی ما خواهید بود.

 

اسباب بازی لگو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آیا امتحان این کالا را به دیگران نیز پیشنهاد می کنید؟نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *